ISIC- Uluslararası Öğrenci Kartı | aroundtogether.com | Gezi Rehberi & Seyahat Blogu

ISIC- Uluslararası Öğrenci Kartı

uluslararası öğrenci kartı

ISIC Kart Nedir?

ISIC Uluslarası geçerli olan bir öğrenci kartıdır. ISIC kartın açılımı International Student Identity Card kelimelerinin baş harfleri alınarak kısaltılmıştır. Uluslararası geçerli olan bu kart ile 150’den fazla ülkede öğrenciliğinizi kanıtlayabilirsiniz. Sizin Türkiye’den aldığınız Öğrenci kartı birçok ülkede geçerli olmayacaktır. Eğer yurtdışına çıkmayı planlıyorsanız eğer ISIC kartınız sayesinde birçok müzeye ücretsiz veya indirimli girebilirsiniz. ISIC kartınız sadece müzelerde sınırlı değildir. Birçok ülkede yeme-içme, ulaşım, konaklama, eğlence, konser, sinema, müze vb. gibi birçok alanda indirim sağlar.

 ISIC Kartı Nasıl Alınır?

ISIC kartı alabilmenizin ilk şartı öğrenci olmak ve 12 yaşından büyük olman herkez ilköğretim, lise, yüksekokul, lisans, yüksek lisans, doktora, uzaktan eğitim ve açık öğretim fakültesi öğrencisi olan herkes kurumundan alacağı öğrenci belgesini kullanarak bu kartı alabilir. Şartı sağlıyor iseniz, ISIC Kart’a başvurmak için websitesi üzerinden veya İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de bulunan ISIC Kart başvuru ofislerinden yapabilirsiniz.

Instagram hesabımı takip edin –> @around.together

İnternet sitesi üzerinden başvurularda sadece Sanal ISIC Kart’a başvurulabiliyorsunuz. Sisteme kişişel bilgilerinizi yazıp sonrasında da fotoğrafınızı ve Öğrenci belgesinizi yüklemeniz yeterli. Bulunduğunuz şehirde ISIC ofisi var ise en iyisi direk ofislere gitmeniz. ISIC kartı başvurusu yapabileceğiniz ofisleri tek tek yazacağım.

isic kart nedir

ISIC Kart Başvuru Merkezleri;

İstanbul

  • Alternatif Yurtdışı Eğitim
  • Academix Yurtdışı Eğitim
  • İdealist Yurtdışı Eğitim
  • Global Vizyon Yurtdışı Eğitim
  • Gençtur

Ankara

  • Alternatif Yurtdışı Eğitim
  • Eğitim Al Yurtdışı Eğitim
  • Intercon Turizm

İzmir

  • Alternatif Yurtdışı Eğitim

Eskişehir

  • Eğitim Noktası Yurtdışı Eğitim

ISIC Kart Ücreti Ne Kadar?

ISIC Kart ücreti 25 TL’dir. Eğer Online ISIC Kart başvurusunda bulunacak iseniz 15 TL ödeyeceksiniz. Kartın geçerlilik süresi aldığınız günden itibaren 1 yıldır. Kartın kullanım süresi bittikten sonra yeni öğrenci belgeniz için tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir.

ISIC Kartın Sunduğu Fırsatlar

ISIC kartınız ile Dünya’ya birçok yerinde indirimlerden faydalanabilirsiniz. Gideceğiniz ülkeye göre önceden ISIC Discounts adresinden ücretsiz müzeler, indirimli toplu taşıma veya yeme- içme seçenekleriniz kontrol edebilirsiniz.

Veya benimde yaptığım gibi ISIC uygulamasını telefonunuza indirip, şehri gezerken uygulamayı kullanıp indirimden faydalanmak istediğiniz adrese yol tarifi de alabiliyorsunuz. Oldukça güzel bir uygulama, tavsiye ederim.

Emir Aşkın132 Posts

<p>Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.</p>

0 Yorum

Yorum Yapın

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Lost Password