| Ben Kimim?

Ben Kimim?

Merhaba :)

Ben Emir Aşkın. Memur bir ailenin ilk çocuğu olarak Samsun’da doğdum. İlk, Orta ve Lise eğitimime Samsun’da  devam ettim. Lise yıllarında, şehir merkezine gitmek için otostop çekmekten ya da yaz tatillerinde Gümüşhane‘ye gitmekten başka hayatımda bir hareket yoktu. Bildiğiniz okul-ev-ders üçgeni. Ne zaman ki Üniversiteye başladım, hayatımın akışı değişti.

2007 yılında Üniversite eğitimim için yurtdışına gitmemle birlikte yeni insanlarla tanışmak, keşfetmek ve yeni  yerler görme isteği içinde bastırılamaz bir arzuya dönüştü. Üniversite hayatım boyunca birçok Avrupa ülkesi görme imkanım oldu. Avrupa artık bana yetmiyordu, şehirler, ülkeler hatta insanlar bile sıradanlaşmıştı. Yeni kıtalar görmem gerek diyerek 2012 yılında Afrika’da ziyaret ettiğim ilk ülke olan Fas’a uçak biletimi aldım.

Üniversiteyi bitirip çalışma hayatına başlayınca artık gezmeye vakit yoktu. Ama içindeki gezme aşkı, yeni yerler görüp insanlarla tanışma tutkusu bastırılamaz hale gelmişti. (Alışmış kudurmuştan beter misali :) Her gezgin gibi seyahatlerimin bitmesine yakın, haritayı açıp yeni rotalar çizer hale gelmiştim.

Nihayet hem paramın hemde vaktimin olduğu ilk yıllık iznimde, 2014 yılında Ukrayna’nın Kırım’ı kaybettiği  adeta Savaş çanlarının çaldığı zaman Kiev gezimi gerçekleştirdim. Ülkeyi yakında görüp izleme fırsatım oldu.

2 yıl Samsun’da çalıştıktan sonra, yeni bir iş sebebiyle İstanbul’a taşındım. Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olan 3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim) inşaatında çalıştıktan sonra projenin bitimiyle işimden istifa edip 8 ay süren Asya kıtasını kapsayan gezime başladım.

8 ay kaldığım Asya kıtasında 14 yeni ülke ve sayısız şehirde neler yaptım derseniz;

Liste aslında uzayıp gider ama… Sizlerin de yazılarımı okuyup harekete geçmeniz için asla geç değil.

Gezilerimi  herhangi bir Sponsor ile gerçekleştirmedim. Kendi biriktirdiğim ve ailemin desteğiyle gezip gördüğüm +50 ülke, 300’den fazla şehir var. Ve tabiki görmem için beni bekleyen ülkeler….

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

7 Yorum

 • seyyahıalem Yanıtla

  09/02/2017 at 11:22

  Emeğinize sağlık..

  • Emir Aşkın Güvendi Yanıtla

   09/02/2017 at 14:54

   Teşekkürler.

 • Halime Yanıtla

  15/05/2017 at 20:49

  Bu harika bilgiler için teşekkürler ? insanın daha çok gezip keşfedesi geliyor. Dünyayı gözlerimiz önüne serdiğiniz için tekrardan teşekkürler:)

  • Emir Aşkın Yanıtla

   11/06/2017 at 22:38

   Güzel düşünceleriniz için asıl ben teşekkür ederim. :)

 • Saim SARIOĞLU Yanıtla

  04/01/2018 at 09:31

  Dostum hemşehrin ve yarı meslektaşın olarak Allah şevkini arttırsın :). Bende Ladik akdağ kayak merkezi hakkında bilgi toplarken bloguna denk geldim ve blogunu incelediğimde çok cesaretli ve girişken biri olduğunu gördüğüm ve gurur duydum ne diyeyim. Bende Samsun merkez/ilkadım’dayım. Hayırlı yolculuklar. Dikkat et kendine. Gittiğin yerlere Samsun’dan arkadaşların selamları var de ;).

  • Emir Aşkın Yanıtla

   06/01/2018 at 18:35

   Saim Bey, sitemi beğenmeniz beni memnun etti. Ladik Akdağ kayak merkezi hakkında inşallah yardım olabildim. Güzel temennileriniz için ayrıca teşekkürler. :)

 • Murat AY Yanıtla

  09/02/2020 at 00:16

  Faydalı bilgiler ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz. Bu yaz eşimle Rusya seyahatimiz olacak ve Moskova’dan St Petersburg’a trenle yolculuk planlıyoruz. Tren seyahati videonuzda tren biletlerini nasıl alabiliriz konusunda bilgiyi bu sitenizde detayları ile açıkladığınızı söylüyorsunuz ama burada bu bilgilere rastlayamadık. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Tren biletini en uygun ne zaman alalım? Vagon tipleri vs bu konularda bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim. Size daha nice yerler görmeniz dileğiyle teşekkürlerimizi sunarız.

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register