| Nha Trang

Nha Trang

nha-trang gezilecek yerler

Nha Trang Şehri

Ho Chi Minh Şehrinden akşam haraket eden otobüs sabah 5 de Nha Trang şehrine varıyor.Otel rezervasyonum olmadığı için havanın biraz daha aydınlanması bekleyip sonrasında otel aramaya başlıyorum. Sorduğum 3-4 otel sonrasında ana cadde üzerindeki binanın dış boyasından dolayı bu ismi almış olsa gerek Yellow hotel’e yerleşiyorum.Güzelce bir uyuyup öğleden sonra çıkıyorum dışarıya.otelin altında turist ofisi var zaten istemiş olduğunuz turlarla ilgili bilgi almanız mümkün.Nha Trang şehrinde Rus turistlerinin akınına uğramış.Tur acentaları rus ,reklamlar rusça,menüler rusça ,Siz ingilizce bu ne kadar diye sorsanız bile Vietnamlılar rusça fiyatını söylüyor.Nha Trang Vietnam’ın Antalya’sı konumunda.Tabii durum böyle oluncada fiyatlar biraz yüksek.

Şehir merkezinde geniş ve oldukça uzun bir plaj var.Ücretsiz girebiliyorsunuz.isterseniz 30.000vnd sezlong ve güneşlik kiralamak mümkün.Ertesi gün ada turu yapmak için fiyat soruyorum.Güney adalarına turlar 9 dolara pazarlık ile satın alıyorum.Otelden sizin alıyorlar.2 ada geziyorsunuz birde korsan gemisi şeklinde akvaryum.

nha trang gezilecek yerler
nha trang şehri

Ertesi gün için satın aldığım ada turu için sabah 8:30 da otelden alıyorlar.Diğer turistleri de toplayarak 9:15 de botlara binip hareket ediyoruz.yaklaşık 45 dk sonraki ilk durağımız olan  Mie adasındaki Korsan şeklindeki inşaa edilmiş Tri Nguyen akvaryumu.Giriş ücretini tura dahil olmadığından akvaryuma girmek isterseniz 90.000 vnd ödemeniz gerekli.Ben girmeyip dışarıdaki cafe de bir şeyler içiyorum zaten 45 dk sonra bot hareket ediyor.Sonraki durağımız

nha trang gezilecek yerler

Mun Adası;

Adaya giriş ücreti 22.000 vnd ödemeniz gerekli sezlong kiralamak isterseniz 20.000 vnd daha vermeniz lazım.İsteyenlere ücretsiz snorkel veriyorlar,deniz giriş yüzmeye başlıyorum deniz temiz ama snorkel ile dalış yapacak kadar müthiş bir ortam yok.Galiba El-Nido ve Coron’dan sonra pek çekici gelmiyor. Mun adasında 2 saat falan kaldıktan sonra Tekne’ye biniyoruz.Tekne de oturduğumuz yerleri masaya çevirmişler,herkes masanın etrafına oturuyor. Açıkcası yiyecekler çok damak tadına hitap etmiyor.Zaten birçok kişi yemiyor bile oldukça kötüydü diyebilirim.Yemek faslı bittikten sonra tekne hareket ediyor, bir yanda da masayı topluyorlar.10 dk falan gittikten sonra diğer teknelerin olduğu bir yerde duruyoruz.Hemen tenekelerden yapılan enstrümanları çıkartıyor tekne personeli şarkı söyleme başlıyorlar  daha sonra kadın kılığına girmiş bir erkek değişik showlar yapıyor ,isteyenlerde çıkıp şarkı söyledikten sonra denize yüzen bar kuruluyor burada diğer teknelerde eğlenip bedava içki içtikten sonra son durak olan Mot adasına gidiyoruz.

Mun adası,Vietnam
Mun adası,Vietnam

Mot Adası;

Bu adaya giriş ücreti de 30.000 vnd .Zaten adada görecek gezilecek bir şey yok vede insanlar her tarafa çöplerini atmış , temizleyen de olmayınca durum içler acısı.Adaya giriş yapmayıp rıhtımda oturuyorum.Beni görünce Belçikalı çiftte yapıma oturuyor.Onlarda aynı düşüncede olsa gerek,hatta onlara tur satın alırken her şey fiyata dahil demişler.Muhabbet edip yüzenleri izledikten sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz.Akşam 17:30 civarı otele geri bırakıyor.

mot adasi

Nha Trang’dan Ayrılmadan Görülmesi Gereken yerler;

  1. Po Nangar Tower
  2. Nha Tho Nui Kilisesi
  3. Pagoa Long Son
  4. Chong Rocks

Ponangar Tower

Ponangar Tower şehrin biraz dışarısında,buraya ulaşmak için motor veya bisiklet kiralamanız gerekli veya taksiyle ama en ucuz yolu otobüs ile gitmek.Şehirde 6 adet farklı güzergahta çalışan otobüs var .Genelde son seferleri 18:30 da bitiyor. Ponangar tower ve Chong Rocks’a gitmek için 4 nolu otobüse binmeniz gerekli.Şehir merkezindeki otobüs duraklarında hangi otobüsün o durakta durduğunu görebilirsiniz.Otobüslerin ücretini binince ödüyorsunuz,ücreti ise 7.000 vnd.10 dk lık yolculuk sonunda Po nangar Tower ulaşıyoruz.

Çalışma Saatleri:06:00-18:00
Ücret:30.000 vnd

nha trang şehri
Ponangar Tower
Ponangar Tower
nha trang gezisi

Pagoda Long Son

Po Nangar Tower ziyaret ettikten sonra 6 nolu otobüse binerek Pagoda Long Son tapınağında iniyorum.Girişin ücretsiz olduğu tapınağı gezdikten sonra tapınağın arkasındaki heykel görmek için merdivenlerden yukarı çıkıyorum heykelin içinde küçük bir ayin yeri var içeri gidip gördükten sonra heykelin arkasındaki küçük küçük odalar halinde olan mezarları geziyorum.Bu küçük anıt mezarların daha küçük olanlarını Hong Kong’da görmüştüm.

Çalışma Saatleri: Her gün 08:00-17:00

Pagoda Long Son
vietnam buda heykeli
budist mezarları

Nha Tho Nui Kilisesi
Tapınağa yürüme mesafesindeki Katedral ise son durağım.Katedral’de biraz dinlendikten sonra şehir merkezine dönüyorum.Şehir merkezinde su tiyatrosu yapılan yere gidip bilet fiyatlarını soruyorum biraz pahalı 150.000 vnd. Her gece 3 seans mevcut 18:00,19:00 ve 21:00 de başlıyor ve 45 dk sürüyor.Sahilde biraz dolaştıktan sonra çantamı bıraktığım otelime dönüp 19:00 daki Hoi An otobüsüne biniyorum.

Instagram’da benimle birlikte gezmeniz için hesabım  @around.together

Facebook Seyahat Sayfam  Aroundtogether Facebook Sayfası 

Seyahat Videolarımı izlemek için Youtube Kanalımı ziyaret edebilirsiniz. → Youtube

Yeni Yazılarımdan ve Yarışmalardan Haberdar olmak için E-Bülten’e Abone olabilirsiniz

“Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz ve diğer yazılarıma da göz attığınız için teşekkür ederim

Bol seyahatli ve sağlıklı günlere…

Emir Aşkın200 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register