| Daegu Gezi Maliyeti

Daegu Gezi Maliyeti

güney kore gezi maliyeyi

Güney Kore’nin Daegu şehrinde 2 gün geçirdim. Bu 2 gün içerisinde toplamda harcadığım para ise ucuz sayılabilecek bir düzeyde. Fiyatın makul olmasındaki en önemli sebep Busan’dan hareket ederek Daegu şehrini gezmiş olmam. Tabii birde gezilecek yerleri önceden planlamıştım. Örneğin Daegu Kulesine çıkmak yerine aynı manzaraya sahip olan Apsan parkına gittim. Bu da bana yaklaşık 25.000 Won’un cebimde kalmasına sebep oldu. Bu yüzden düşük bütçelerle geziyorsanız gezi planlamanızı çok iyi yapmanız lazım. Harcamış olduğum paraya gelince, şöyle sıralayabilirim.

Daegu Gezi Maliyeti

Busan- Daegu Gidiş – Dönüş  Tren Bileti: 14.400 Won

Hostel’de 1 gece konaklama: 11.700 Won

Şehir içi ulaşım (3 kez Metro ve 1 kez Otobüs): 5,400 Won

Yemek ve İçecekler: 23.000 Won

  • Ulaşım
  • Yeme-İçme
  • Konaklama

Toplam harcadığım para ise 54.540 Won yani yaklaşık 50 $ oluyor. Bu da yaklaşık 52 dolara falan geliyor. Tabii ziyaret ettiğim müze ve diğer yerlerde her hangi bir giriş ücreti ödemedim. Ziyaret ettiğim yerlerin hepsinin girişi ücretsizdi. Bu da seyahat masraflarımın oldukça düşük olmasına bir sebep. Mesela Apsan parkında ki Teleferiği kullanmak yerine yürümeyi tercih ederek yaklaşık 7.500 Won’luk bir parayı harcamamış oldum. Gezilerde en büyük masraflardan bir tanesi de hediyelik eşya almak. Ben hemen Türkiye’ye dönmeyeceğim için her hangi bir hediye almadım. Uzun süre çantam da taşıyamayacağım için.

Yazdıklarım dışında her hangi bir harcamam olmadı. Daegu şehri nerede nasıl gidilir diye düşünüyorsanız, Güney Kore gezi notlarım göz atmanızı öneririm.

Emir Aşkın200 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register