| Çikolata Tepeleri

Çikolata Tepeleri

Bohol Ada Gezisi

 

Otelde müthiş bir kahvaltı yapıp dün ayarladığım Tricycle ile yola çıkma vakti.Bohol adasında gezeceğimiz yerler;

1-Bambo Hanging Bridge 20 peso
2-Tarsier Conservation Ares 60 peso
3-Man made Forest
4-Habitat Butterfly Garden 45 peso
5-Shiphaus 30 peso
6-Chocolate Hills Viewing Point 60 peso
7-CHAP-Chocolate Hills Adventure Park
8-Zootica Park 40 peso
9-Loboc Eco Adventure park (Zipline ve Cable car)

7,8 ve 9 maddeye gitmedim çünkü hayvanat bahçesine ve zipline felan binmek istemediğim için diğer.

Sabah 9 da başlayan turumuz akşam 15:00 bitti.Gerçekten güzeldi.Görülecek yerlerin hepsi Bambo köprü hariç yol üstünde zaten motor kiralıyıp tüm gün 350 pesoya gezebilirsiniz.

İlk durak Habitat kelebek bahçesi.

Kelebek bahçesi çok büyük değil fakat kelebeklerin kozadan çıkışları tırtıl hallerini görebilirsiniz. Şanslıysanız elinize ve omzunuza kelebek konabilir.Kelebek bahçesinde birde restaurant var çok ucuz .Biz öğlen saatinde burda olduğumuz için yemeğimizi burda yedik. Kişi başı 150 pesoya yemek yiyebilirsiniz.

Kelebek bahçesinden sonra Tarsier’i diğer adıyla cadı makitaları görmeye gidiyoruz. Gişiş ücreti 60 peso.Ormanın içindeki patika boyunca yine tarsierlerin oldukları ağaçları gösteriyorlar.Patika boyuna 5 veya 6 Tarsier görme fırsatımız oldu.Kocaman gözleri ve yavaş hareketlerle etrafı incelemeleri ilginç gerçekten.

Tarsierleri de ziyaret ettikten sonra Çikolata tepelerinden önceki durağımız olan Shiphaus.Kaptan olan filipinli birisinin emekli olduktan sonra inşaa ettiği gemi şeklindeki bina.Gemi inşaa müh olduğum bana çok sıradan geldi.Belki sizin ilginize çekebilir.Bir geminin içindeki kamaraları seyir terasını ,kaptan köşkünü geziyorsunuz.Birde simülasyon var, kendi geminize kaptanlık etmeniz için.

Ve sonunda Çikolata tepelerine geliyoruz.Harry Potter filminden sonra ziyaretti akınına uğrayan yerde yaklaşık 1268 adet tepe var.Oluşumuna dair çok efsane var.Bir devin gözyaşları sonucu oluşmuş bunlarda en ünlü olanı.60 peso verip seyir terasına çıkıyoruz.Çikolata tepeleri denmesinin sebebi sonbaharda çimenleri kahverengi almasından dolayı bu isimle anılıyor.Çikolata tepelerinde isterseniz ATV kiralayabilirsiniz yarım saati 450 peso.

Güzergahımızdaki son durak bambo köprüsü.Sevilla kabasından bulunan bu köprüden geçmek gerçekten cesaret istiyor.2 adet köprü var gidiş ve dönüş olmak üzere vede yürürken köprüden kopan bambo parçaları nehri birçok uçtu.20 peso karşılığından köprüden geçiyorum.

Ve otele dönme vakti gerçekten yorucu bir gün oldu.Toplamda 7,30 saat gezdik.Vede Adventure parklarına gitmedik heralde oraya gitsek 9 saat felan gezmiş olurduk.
Bütün bo tur için tricycle şöförüne 800 peso verdik.

Yarınki güzergah Oslob :)))

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register