| Khon Kaen

Khon Kaen

Khon Kaen

Bangkok’taki Laos konsolosluğundan vize alamayınca daha kolay vize veren Khon Kaen şehrine gitmeye karar veriyorum.
ThaiTicketMajor firmasıyla tam saatinde kalkan otobüsmüz ile yola çıkıyoruz otobüsler genelde 2 katlı bizde üst katta yerimizi alıyoruz.Hemen battaniye,sandviç su ve kahve veriyorlar.Koltuk aralıkları gerçekten geniş rahat rahat ayaklarınızı uzatıp uyuyabilirsiniz. Bende gece yola çıkıyorum sabah 5.00 gibi hostes uyandırıyor geldik diye.Khon Kaen ‘de 2 adet otogar var ben bindiğim firma şehir merkezin biraz dışındaki yeni otogarda duruyor.Otogarda 5 kez 20 dk kullanabilceğini ücretsiz internet var temiz aydınlık ve her 10 dk bir şehir merkezine ve eski otogar’a giden 24 nolu otobüs var ücreti 15 baht.otobüs ile şehir merkezinde ana yol üstündeki Central Plaza inip Booking’den ayırmış olduğum otele gidiyorum.

Khon Kaen şehir fazla turistik değil zaten geliş sebebim Laos vizesi almak.Otellerde ucuz olduğu için 3 gün burda kalıp hep web siteme yazılarımı ekleyebilirim hemde biraz dinlenirim diye düşünüyorum.Ertesi gün Laos konsolosluğuna gidiyorum(Laos Vizesi)Vize işinide halledince gelmişken biraz Khon Kaen gezmek gerek.Şehir gerçekten çok temiz ve bakımlı 2 adet göl var bir tanesi hemen otelimin arkasında diğeri ise biraz daha uzak. yürüyerek 30 dk felan diğer göle gidiyorum.Gölde pedallı kuğu kiralıyarak gezebilirsiniz 30 dksı 40 baht.Park çevresinde koşu parkuru var. Biraz parkta oyun oynayan dayıları izliyorum bizdeki misket oyunu gibi fakat daha büyük demirden misketlerde oynanıyor tam ismini bilmiyorum ama zevkli görünüyor.Parkın etrafında birçok pazar var yeme içme kıyafet ne isterseniz bulabilirsiniz.parkta karnınız açılırsa bu ucuz pazardan lezzetli şeyler yiyebilirsiniz.

 

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register