| Laos Vizesi

Laos Vizesi

Laos Vizesi

Laos ve Kamboçya konsoloslukları yan yana. Kamboçya’dan vize alıp Laos konsolosluğu geçiyorum.Birçok kişi Bangkok’taki Laos konsolosluğunun uçak bileti felan istediğini vize vermekte zorluk çıkardığını okumuştum.Malum Laos kapıda vize uygulamasıda yok diğer ülkeler gibi.Mecbur konsolosluktan almak gerek.
Tam da tahmin ettiğim Bangkok’taki Laos Konsolosluğunun bende istedikleri belgeler;

*Uçak bileti gidiş – dönüş
*Kredi kartı fotokopisi
*Otel rezervasyonları
*Pasaport resimli sayfasının fotokopisi
*1 adet fotoğraf
*1600 baht

Kara yolu ile gitcez uçak bileti yok diyoruz kabul etmiyor.Tamam diyip çıkıyorum.Vizeyi sorgusuz usalsiz veren Khon Kaen şehrindeki Laos yolu gözüktü.

Otobüse atlayıp Khon Kaen gidiyorum. Khon Kaen şehrindeki Laos konsolosluğu Otoyol üzerinde. (Udon Thani güzergazında) Şehirde 2 adet otogar var yeni ve eski.Eski otogar (non-air) önünden kalkan 4 nolu yeşil kamyonetten bozma pic-up ile 10 baht vererek Laos konsolosluğu karşısında inebilirsiniz.Karşıdan karşıya geçerken dikkat.

Khon Kaen şehrindeki konsolosluğun istediği belgeler;

*1 adet fotoğraf
*1600 baht

ve 10 dk sonra 2 ay geçerli 30 gün kalabilceğiniz Laos vizesi hazır ne uçak bileti ve kredi kartı hiç bişey soran yok.Bangkok’ta kasmaya gerek yok direk Khon Kaen şehrinden vizenizi alabilirsiniz.

Emir Aşkın200 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register