| Tayland’ta Ulaşım

Tayland’ta Ulaşım

taylanda tuk tuk

Tayland’ta Nasıl Otobüs Bileti Satın Alırım ?

Khon Kaen şehrine giden otobüsler Mo Chit otogarından kalkıyor ve bizdeki gibi şehir merkezinde otobüs bileti satan yerler yok.Eğer Turistlerin kaldığı Khon St. kalıyorsanız acentalardan bilet alabilirsiniz ama pek güvenmez olduğu için Devlet’in işlettiği ThaiTicketMajor firmasının internet sitesinden bilet almaya karar veriyorum.Otobüsler Vip,First Class olarak farklı kategorilerde size uygun olarak seçip biletiniz site üzerinden ister rezevasyon yapıp Seven-Eleman marketlerinden veya direk kredi kartınızdan alabilirsiniz.Bilet fiyatları otobüs tipine göre 315-400 baht arası değişiyor.Kredi kartıyla site üzerinden aldığınızda 40 baht daha pahalı oluyor.

Kredi kartıyla biletimizi alıp mail olarak gelen E-ticket yazdırmanız yeterli.

Mo Chit 2 Otogarına Nasıl Gidilir ?

  •  Mo Chit 2 otogarına otobüsle gitmek için 3 numaralı otobüse binmeniz gerekli direk otogara gidiyor.The grand palace giriş kapısını karşısındaki parktaki otobüs durağından bu otobüse binelirsiniz.Park çevresin 3-4 adet otobüs durağı var,duraklardaki levhalardan hangi otobüsün hangi durakta durduğu görebilirsiniz.13 baht ödeyerek ortalama 45dk -1 saatte otogara ulaşabilirsiniz.
  •  Bir diğer seçenek ise Metro ile Mo Chit 2 otogarına ulaşmak.Mavi hat ile Chatuchak park durağından inip 3 nolu otobüse binmek veya Taksi. yok ben yürümeyi seviyorum diyorsanız. Mo chit otogarın parkın hemen arkasında yer alıyor parkında içinden yürüyerek otogara ulaşmak mümkün :)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register