| Riviera Aquapark, Kazan

Riviera Aquapark, Kazan

Kazan şehrini ziyaret etmek istememdeki en önemli sebep elbetteki Kul Şerif Camisi. Rus arkadaşlarım da birçok kez Kazan şehrini ziyaret ettikleri halde beni kırmamak için benimle gelmeye kadar verdiler. Kul şerif camisini ve diğer görülmesi gereken yerleri ziyaret ettikten sonra Aquapark’a gitmek istediler. Riviera bölgedeki en büyük Aquaparkmış. Hazır buraya kadar gelmişken gitmeye karar veriyoruz. Aquapark’a şehir merkezinde yer alıyor ve bünyesinde oldukça büyük birde otel yer alıyor, Kazan şehrine ziyaret ederseniz bu otelde kalabilirsiniz.

Instagram hesabımı takip etmek için –> @around.together

[/vc_column_text]

Aquaparka giriş yaparken ilk olarak ne kadar kalmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Çünkü Aquapark’da giriş ücretleri hangi gün ziyaret ettiğinize ve ne kadar süre içeride kalmak istediğinize göre değişiyor. Fiyatlardan biraz bahsedersen daha iyi anlayacağınızdan eminim.

Riviera Aquapark Giriş Ücretleri ve Çalışma Saatleri

*İndirimli fiyat 13- 17 yaş arasındakiler ve öğrenci kartı olanlar için geçerli oluyor. Bunun dışından doğum gününüzün olduğu hafta giderseniz yine bu indirimli fiyattan yararlanabiliyorsunuz.

[/vc_column]

İlk önce 4 saat kalmaya karar vermiştim. Sonrasında tam gün ve 4 saat arasında çok fark olmadığı için tam gün bilet aldık. Bilet aldıktan sonra size biletlik veriyorlar. Bu bileklikler ile soyunma odasındaki şifreli dolaplardan istediğiniz bir tanesine eşyalarını koyabilirsiniz. Elektronik bileklik olması gerçekten güzel aquapark’da eğlenirken anahtar kayboldu veya nereye koysam derdiniz olmuyor. Eşyaları dolaba yerleştirip duşumuzu aldıktan sonra Aquapark’a giriş yapıyoruz. Aquapark 2 bölümden oluşuyor desem yanlış olmaz. Dışarıda büyük 2 adet havuz, 2 adet çocuk havuzu, 4-5 tane sauna ve 3 adet çok büyük olmayan kaydırak yer alıyor. Çocuk havuzları ve büyük havuz sıcaktı. İçeride ise dalga havuzu, sörf havuzu, çocuk havuzları, kasırga havuzları ve 6 tane oldukça büyük kaydıraklar yer alıyor.  Kaydıraklar 211 ile 108 metre arasında değişmekte. Büyük kaydıraklardan 4 tanesi için farklı boyutlarda (bir veya iki kişilik) botlarla kayıyorsunuz. Diğer 2 kaydırak olan Kamizake ve Katil Döngü yüzüstü yatarak kayıyorsunuz oldukça hızlı ve heyecan verici.

Aquapark’a Haftaiçi gitmemize rağmen oldukça doluydu, birçok aktiviyeti yapmak için sıra bekledik. Eğer güzelce acele etmeden eğlenmek istiyorsanız tam gün bilet almanız gerekli.

Aquapark’ın içerinde 4-5 tane restaurant ve barda yer alıyor. İsterseniz havuz kenarında birşeyler içebilirsiniz. Aquapark’a giriş yapıp eşyalarını yerleştirdikten sonra havuz bölüme geçmeden kasalar yer alıyor. Kolunuzdaki bilekliklere istediğiniz miktarda para yükleyebiliyorsunuz. Yemek yemek veya içki içmek istediğiniz bileklikleri okutmanız yeterli. Çıkışta ise bileklikte kalan paranızı geri almanız mümkün.

Eğlenceli 7 saatin sonunda Aquapark’dan çıkıyoruz. Oldukça yorucu bir gün oldu, akşam ise Nizhy Novgorod şehrine trenim var. Kazan şehrine giderseniz ve vaktiniz olursa Riviera Aquapark’ına gitmeniz tavsiye ediyorum. En azından kapanmadan önce giriş yaparsanız oldukça boş olduğunu göreceksiniz.

Riviera Aquapark’ına Nerede ve Nasıl Giderim?

Riviera Aquapark’ın Kazan Kremlini hemen arkadasında yer alan parktan kalkan otobüsler ile gidebilirsiniz. 75 nolu otobüs her 15 dk bir seferi bulunmakta ve sizi Aquaparkın tam önünde bırakıyor. Otobüse bindikten sonra 25 Ruble ücreti ödüyorsunuz, öncesinde her hangi bir bilet almanıza gerek yok.

Emir Aşkın200 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register