Tayvan Vizesi | aroundtogether.com | Gezi Rehberi & Travel Blog

Tayvan Vizesi

Bildiğiniz gibi Tayvan türk vatandaşlarına kapıda vize veriyor. Filipinlerde V Air firmasıyla uçuyorum. Check-in sırasında vizeniz var mı felan gibi sorular soruyorlar. Tayvan’a varınca havaalanında vize alabileceğimi söyledim. Peki dönüş biletiniz sorusu geldi peşine. Dönüş biletimizde olduğu için gösteriyorum. Teşekkürler gidip uçağa atlıyoruz.

Tayvan vize bürosu hemen pasaport kontrol gişelerinin yanında zaten vize bürosunun yanında dolar bozdurabileceğiniz yerde var. Vize ücreti olarak 24 Amerikan doları isteniyor. Basit bir form ve fotoğraf isteniyor. Zaten siz formu doldurana kadar vizeniz pasaportunuzda hazır halde geri veriyorlar. Vize ücreti diyorum. Yok ücretsiz diyor. Alla Alla Dışişleri bakanlığının sitesinde tahmini 24 dolar yazıyor. Görevli yok ücretsiz deyip pasaportu uzatıyor, peşine de ” güle güle ” demez mi :) Tamam o zaman gidip hayatımda en kolay vizeyi alıyorum. Pasaport kontrolünde de parmak izinizi alıyorlar. ilk kez mi geliyorsun felan gibi basit soruların peşinden Tayvan’a Hoş geldiniz …

Emir Aşkın197 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register