| Çakırlar Korusu

Çakırlar Korusu

çakırlar korusu samsun

Samsun’un en güzel ilçesi Atakum sınırları içerisinde yer alan Çakırlar Korusu sadece piknik ve mesire alanı değil. Ülkemizdeki nadir sayıdaki su basar ormanlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Çakırlar Korusunun eski haline bilen birisi olarak Sonbahar, Kış ve İlkbahar aylarından ormanın büyük bir kısmı suyun içerisinde yer alıyordu.

Instagram hesabımı takip edin –> @around.together

Durum böyle oluncada büyük bir kısmını gezemiyordunuz. Atakum Belediyesinin 2011 yılında başlattığı düzenlemeler sayesinde Sonbahar ve Kış aylarında da sularla kaplı olan alanlarda yürüyüş yapma imkanınız var. Çakırlar Ormanı’nın derinliklerine doğru ilerleyen ahşap yürüyüş yolları inşa edilmiştir. 1,5 metre yüksekliğindeki bu yürüyüş yolu, tahminen 2 – 3 km uzunluğunda ve ormanın derinliklerine doğru gidiyor. Yürüyüş yolu üzerinde 2 adet kafe, Kuş kafesi, At çiftliği ve tuvaletler yer alıyor.

Şehir merkezine yakın olması sebebiyle özellikle yaz aylarında piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği Çakırlar Korusu, aynı zamanda özel günlerini unutulmaz kılmak isteyenlerinde tercih ettiği bir yer halinede gelmiş durumdu. Çakırlar Korusuna ne zaman ziyaret etsem, her bir köşede Düğün veya Nikah fotoğrafı çekinenlerle karşılaşıyorsunuz.

çakırlar korusu piknik
Çakırlar Korusunda Yapabileceğiniz Aktiviteler Nelerdir?

Çakırlar Korusunda oldukça geniş bir bölümü piknik yapmak isteyenlere ayrılmış durumda. Korunun içerisinin araç trafiğine kapalı olmasıda ayrı bir güzel. Aracınız ücretsiz otoparka park ettikten sonran içeri girerbilirsiniz. İçeride sizi bekleyen ücretli ve ücretsiz aktiviyeler yer alıyor.

  • Çocuk parkı
  • Basketbol sahası
  • Futbol oynamaya uygun alanlar
  • Konser alanı
  • Atları besleye bilir veya Ata binebilirsiniz (Ücretli)
  • Kuş Parkındaki Tavuşkularını izleyebilirsiniz.
samsun gezilecek yerler

Çakırlar Korusu Giriş Ücreti Mi?

Çakırlar Korusuna giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Alanda bulunan piknik yerlerini, çardakları ve tuvaletleri ücretsiz kullanabilirsiniz. Tuvaletleri oldukça temiz olduğunuda belirtmek isterim.

Çakırlar Korusu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Samsun şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Çakırlar Korusu’na gitmek isteyen özel araç sahipleri, Samsun-Sinop güzergahında devam ederek Çakırlar Korusu’na ulaşabilirler. Eğer özel aracınız yoksa toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Çatalçam-Taflan dolmuşlarına 2,5 TL ödeyerek Çakırlar Korusuna ulaşabilirsiniz.

Emir Aşkın200 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register