Boracay Adası |

Boracay Adası

Boracay adasi

Kalibo Şehri

Manila’dan 4 nolu terminaldan kalkıcak olan AirAsia firması ile Kalibo international havalimana uçacağız.Boracay yaklaşık 1 saat 10 dk uzaklıktaki bu havalimanı Caticlo havalimana göre daha ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.20:00 uçağımız 2 kez rötor yaparak 21:40 uçağa bindik ama 22:30 da kalkış yapabildik.Terminal 4 deki bütün uçuşlar o gün rötorlı kalktı.Akşam 23:30 gibi Kalibo havalimanına indik zaten çok küçük havalimanı hemen dışarı çıkıp önceden varsa otel karşılama hizmetinizki birçok kişi direk Boracay’a geçti.Rezervasyonuz yoksa Souhtwest firmasıyla veya diğer firmalarla direk Boracay’a geçebilirsiniz.Direk sormadık ama boracay transfer 200 peso diye etrafınızda dolaşıyorlar. Biz direk tricycle ile Kalibo şehir merkezinde 1 gece kalıp ertesi gün Boracay geçmeyi planladık.Kalibo şehir merkez 4 km felan uzaklıkta havaalanına tricycle 100 peso istiyor biraz uzaklaştık yürümeye başlayınca 80 pesoya anlaştık.10 dk yolculuk sonunda Kalibodaki kalacağımız yere ulaştık zaten saat çoktan gece yarısını geçmişti.Hostelin adı RB Lodge Kalibo eğer geç saatte Kalibo gelirseniz Boracay’a geçmeden önce sadece yatmak için ideal birşey fiyatında oldukça ucuz 600 peso .

Boracay Adasına Geçiş

Sabah uyanıp Boracay için yola koyulma vakti.Boracay Kalibo’dan yaklaşık 1 saat 15 dk kara yolcuğu sonunda ulaşabilirsiniz.Şansımıza hemen otelinde karşısından minibüsler(VAN) kalkıyormuş.100 peso kişi başı, yerimizi alıp yola çıkıyoruz. Kalibo limanına varınca 2go firmasından bilet alıyoruz 25 peso 100 peso liman vergisi 75 pesoda ayakbastı parası.Hemen bot kalkıyor.10 dk sonra boracay adasındayız. Burda isterseniz tricycle kirayalayabilirsiniz 100 pesoya ,bavullarınız varsa minibüs 250 peso veya bizim gibi elektrik tricycle binebilirsiniz filipinlilerle birlikte kişi başı 20 peso istediğiniz yerde bırakıyor sizi.

15 dk yolculuk sonunda tricycle’dan iniyoruz.başlıyoruz Booking ayırttığımız BlueBambo hostelini aramaya ama bulmak imkansız.Neyse sora sora buluyoruz.Station 2 de yer alan BlueBambo hostelde bizden başka amerikalı birisi kalıyor.Plaja yakın sessiz sakin yardımsever personeliyle en önemlisi düşün sezon olduğu için gerçekten çok ucuz fiyata kalıyoruz.

Biraz dinlenip Boracay White Beach kendimi atıyorum.Kumsal gerçekten süper resmen un gibi :D denizde süper çok sıcak normalde pek yüzmeyi sevmem ama sudan çıkmak istemiyor insan.2-3 saat  plajda zaman geçirip birşeyler yedikten sonra otele dönme vakti.Nede olsa daha 5 gün buradayım..

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register