Tokatlı Kanyonu | aroundtogether.com | Gezi Rehberi & Travel Blog

Tokatlı Kanyonu

tokatlı kanyonu fotoğraf

Bende Safranbolu şehir merkezini ve Kaymakamlar Evini gezdikten sonra soluğu burada alıyorum. Şehir merkezinden sonran en çok ziyaret edilen yer burası,aynı anda 3 yeri gezmefırsatınız oluyor.

Safranbolu ilçesinde birçok Kanyon bulunmaktadır, bunlardan en çok ismini duyurmayı başaran ise Tokatlı Kanyonu.

tokatlı kanyonu fotoğraf

Tokatlı Kanyonu

Tokatlı Kanyon’una giriş yaptıktan sonra tahta merdivenlerden aşağı doğru yürümeye başlıyorum, aşağıya inmek için yaklaşık 150-160 basamak iniyorsunuz. Belli bir yerden sonra yine tahta platformlar üzerinde yürüyorsunuz.

Safranbolu Tokatlı Kanyonu yürüme parkuru yaklaşık 9 km uzunluğundadır. Yürüyüş yapmak isteyenler için gayet güzel. Sakin bir yürüyüşle 2 saatte Safranbolu Tokatlı Kanyon parkuru tamamlanıyor. Safranbolu Tokatlı Kanyonun bir ucu Tokatlı Köyünde, diğer ucu ise Eski Çarşı’nın Gümüş Mahallesi’ne dayanmaktadır. Kanyon ismini de Tokatlı Köyünden almaktadır.

Safranbolu Tokatlı Kanyonunda isterseniz Ata binebilirsiniz veya salıncakta sallanabilirsiniz. Dinlenmek isterseniz Kanyonun içindeki yer alan mağaralarda yer alana masalarda oturup semaverde çay içerek yorgunluğunu atabilirsiniz. Kanyon’dan çıkışta ise İncesu Kemerini görebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri: Her gün 08.30 – 20.30

Giriş Ücreti: 3 TL

tokatlı kanyonu fotoğrafları
tokatlı kanyonu fotoğraf

Tokatlı Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sadece Tokatlı Kanyonu değil, İncesu Kemeri ve Kristal Terasta Safranbolu ilçesini kuzeyinde yer alıyor. Safranbolu merkeze yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Kanyonun bir ucu Tokatlı Köyünde, diğer ucu ise Eski Çarşı’nın Gümüş Mahallesi’nde. Tokatlı Köyü yönünden kanyona girerseniz kanyonu takip ederek yaklaşık 2 saatlik yürüyüşle eski çarşıya ulaşabilirsiniz.

Emir Aşkın197 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın

Login

Tekrar hoşgeldiniz! hesabınıza giriş yapın

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Zendesk sohbet hesabınız yok mu? Üye Ol

Lost Password

Register