| Marakeş
fas gezi fotoğrafları

Marakeş

16.10 da Marrakesh’deyiz. Tren istasyonunda para bozduracak yer arıyorum. Change bürosu yok ama bankamatikten para bozdurabiliyorsunuz aklınızda olsun. 200 euro bozduruyorum. Ertesi sabah gideceğimiz Merzoguza ya otobüs biletimizi alıyorum 1 kişi 200 dh. Tren garından çıkıp otel bakıyoruz etraftan 3-4 tane otel var tek tek fiyat soruyorum, Red hotel 560 dh  pahalı geliyor. 3. girdiğimiz otel 350 dh kahvaltıda dahil yerleşiyorum.

Biraz dinlenip taksiyle Djeema El Fna gidiyorum, sabah 19.00’dan sonra gece tarifesi 2.40 dh den açılıyor. Taksi ücreti olarak 14 dh ödeyerek  meydana varıyorum. Her yerde turist olduğu için çok pahalı vede kazıklamaya çalışıyorlar ve başarıyorlar da oturuyoruz bişeyler yemek için 1 tane karışık şiş kuskus vede 2 salataya 130 dh istiyor. Masada duran ekmeklerden 30 dh vermemizi istiyorlar, normal de 100 dh olması lazım. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

marakesh ölüler meydanı

Siz sipariş etmeden masaya acı sos patates çıkartması zeytin felan getiriyorlar tabii hepsi parayla. Yanımızda 2 Fransıza sorduğum da; soslar bile parayla diyince istemediğimizi sölüyoruz. Yinede diğer yemek yediğimiz yerlere göre çook pahalı. Meydan da şarkı söyleyenler enstrüman çalanlar, kına yapanlar, maynunlarla, resim çektirenler ve yılan oynatanlar ne ararsanız var. Ara sokaklarda gezmeye başlıyorum. 1-2 terlik satan dükkana gidiyorum, terlikler 120 dh. Aynıları Fes şehrinde 25-30 dh görmüştük. Terliklerde ilgilendiğimi görünce hemen fiyat 60 dh düşüyor daha biz birşey söylemeden. almadan dükkandan çıkıyorum. Sokaklarda bire süre daha gezip su ve de yarın yolda yemek için ekmek arası sosis alıyorum Rabat‘da 5dh  yedimizi burda 10 dh yiyorum.  Marketten 1.5 lt su ve de 2 snicker için 21 dh ödüyorum. Taksiye binip otelime gidiyorum, ücret ise 15 dh. Yarın saat 8.30 da tren istasyonun yanında kalkan Souptour otobüsümüzle Mergouza gideceğiz. Mergouza yolunda ilk mola yeriz öglen 11.30 gibi mola veriyoruz. Ve Atlas dağlarının virajlı yollarında yola devam..

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

<

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register