| Ouarzazate

Ouarzazate

ouarzazate gezi rehberi

Saat 9 da bindiğimiz otobüs Ouarzazate doğru Atlas dağlarının arasından bol virajlı yollarda ilerliyor. Hareket ettikten 3 saat sonra felan ilk molamızı veriyoruz.Yol bol virajlı olunca aslında yakın olan şehre ancak 15.40 gibi varıyoruz.Hemen otel aramaya başlıyoruz. Otobüsten indikten sonra şehrin merkezine doğru 20 dk yürüdükten sonra gördüğümüz otellere fiyat soruyoruz.En uygun Hotel HicHam ortak banyolu 2 kişi 120 dh.Eşyalarımızı bıraktıktan sonra hemen otobüsteyken gördüğümüz Sinema müzesine gidiyoruz ama kapalı rica edip kapıdan 1-2  resim çekiyoruz

Çalışma Saatleri : 09:00-18.00
Giriş Ücreti :30 DH

ouarzazate gezi rehberi
ouarzazate gezi rehberi
ouarzazate gezi rehberi
ouarzazate gezi rehberi

Asıl sinema filmi müzesi şehrin dışında Marrakesh yolu üstünde buradaki stüdyolarda Asterix Oburix , Prens of Persia hatta Game of Throne dizisinin bazı sahneleri çekilmiş taksiyle gitmek istiyoruz ama çok pahalı fiyat çekiyor sebebi de sizi çıkışta bekleyeceğim diyor.İlgisini çekenler bu müzeye de gidebilir. Sokaklarında gezip bir şeyler yiyorum. Müzenin sol tarafındaki gümüş takı satan bir mağazaya giriyoruz içerisi resmen labirent :) ne ararsanız var ilk kez bu kadar küçük görünen ama oldukça büyük ve  çok ilginç satan bir yere giriyorum.Yarım saat felan oyalandıyorum.İçeride zaten tek bir olduğum için satmak için neler varsa çıkardı sandıklardan :) Beğendiğim yüzük için pazarlık yapıyorum ama istediğim fiyata vermeyince almadan çıkıyorum.Otele dönmeden ertesi gün için Marrakeş biletimi alıyorum çünkü otobüs Merzuoga’dan dolu geliyor önceden bileti almak gerekli.Otele dönüp erkenden yatıyorum.Yarın sabah  saat 9:00 da  Marrakesh’e hareket.

ouarzazate gezi rehberi
ouarzazate gezi rehberi

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register