| Meknes

Meknes

meknes notları

Sabah 08.50 Treniyle Meknes için bilet alıyorum. Her 50 geçe tren var ve bilet 20 dh. Kısa bir yolculuktan sonra Meknes’e 09.24 varıyorum. Meknes’te 2 tane Tren istasyonu mevcut;

  1. Gare De Meknes
  2. Gare De Meknes El Abdal Emir

Şehir merkezinde olan El abdal Emir tren garında inin petit taksiyle eski şehre gidiyorum. Şehre giriyoruz ama tam Cuma namazı vakti oldugu için her yer kapalı açık olan yerleri gezmeye başlıyorum. Medina( Eski şehir ) şehrinin girişinde Dar Jaami Müzesine girmeye karar veriyorum. İçerde eski halılar, kaftalar, kapılar, silahlar vede fas kültürünü anlatan diğer eşyalar yer alıyor. Çok büyük olmayan müzede 20 dk gezdikten sonra dışarı çıkıyorum. Müzenin yan tarafında yer alan bizdeki Kapalı Çarşı’nın küçük ölçeklisi olan pazarda gezilecek yerler arasında. Pazarda tezgahları süsleyen çeşit çeşit zeytinler, sokak kasapları ve kasapların yanı sıra dizilmiş dükkanlarda tavşanlar, tavuklar, güvercin satıyorlar. Oldukça ilginç bir pazar. Tekrardan petit taksimize binip El Abdal eEmir tren garına gidiyorum. Taksi ücreti 8.4 dh tutuyor. Meknes –Rabat  treni 11.29 kalkıyor.

Dar Jaami Giriş Ücreti: 20 DH
Çalışma Saatleri: 09:00-17:00[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

meknes fas şehri
meknes fotoğrafları

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register