| Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Vize derdi yok

Avrupa’ya gitmek için en büyük zorluklardan biri vize başvuru süreciyle başlar.Vize için bir çok evrak toplamanız gerekir. Hesabınızda yok şu kadar para olsun demeyi de unutmazlar. Vize sonucu olumlu mu olumsuz mu olacak o da ayrı bir konudur. Neyse ki Ukrayna için böyle bir derdimiz yok! Pasaportunuzun olması yeterli.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Ucuz

Avrupa’ya gidenler bilirler.Sürekli bir hesap kitap yapma ihtiyacı duyarız.Herşey bize göre 2-3 kat pahalıdır.Hele ki Euro’nun tavan yaptığı şu günlerde durum içler acısı.Ukrayna’da hesap kitap derdiniz olmayacak.Çünkü her şey ucuz.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Güvenli

Ukrayna’nın Güneyi’nde savaş söz konusu.Savaş zamanı ülkeyi ziyaret etmiş birisi olarak söyleyebilirim ki kesinlikle güvenlik sorunu yok.Gecenin bir saati rahatlıkla gezebileceğiniz bir ülke. Bir çok kadının gecenin bir yarısı tek başına sokaktan evine gitmekte oldukları  görebilirsiniz.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Maidan Nezalezhnosti ( Bağımsızlık Meydanı )

Meydanın simgesi “Özgürlük” anıtı.Sadece Kiev’e gelen turistlerin fotoğraf çektirmek için uğradıkları bir meydan olmanın dışında,Ukraynalılarında buluşma noktası.Bağımsızlım meydanı Kiev’de ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında yer alıyor.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Andryevskiy Katedrali

Katedral o kadar gösterişli ki daha içerisine girmeden sizi hayran bırakacağına iddaa ya girerim.Katedrali 1747-1754’de, İtalyan mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından inşaa edilmiş.Caddenin sonunda Lviv Handmade Chocolate uğramayıda unutmayın.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Klevan Aşk Tüneli

Ukrayna’nın Klevan kasabasında bulunan Aşk tüneli, romantik fotoğraflar için oldukça gözde bir durak.Demiryolu halen kullanılmakta.Günde 3 sefer  yakındaki bir fabrikaya odun taşınmaktadır.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Odessa  Katakombları

Katakomb diğer anlamıylda Yeraltı şehri .2.Dünya Savaşı sırasında Partizanlara barınak olmuş.Odessa şehrine yaklaşık 40 km uzaklıktaki Katakomb’lar 3 kattan oluşmakta ve yerin 16 metre altına kadar ilerlemekte.İçeride hastaneden,okula,mutfaktan,kiliseye kadar ne ararsanız var.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Lviv Opera Binası

Avrupa’nın en güzel opera binalarından biri olan Lviv Opera House adeta şehrin sembolik yapısıdır.1897 yılında Mimar Zygmunt Gorgolewski tarafından inşasına başlanan bina hemen günümüzde de bütün ihtişamıyla karşımızda durmaktadır.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Ukraynalı Kızlar

Kızların büyük çoğunluğu gerçekten çok güzeldir ve bakımlıdır.Bakımsız Kiev kadını göremezsiniz. Kızlar çok kibarlar, hiç bir şekilde zerafetlerini bozmazlar.Tanışmak istediğinizde çoğu zaman kibar bir yanıt alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Gece Hayatı

Gece hayati için Cuma veya Cumartesi gibi bir kavram pek yok, her daim gece kulüplerinin dolu olduğunu görebilirsiniz. Yabancı olduğunuzu anlayınca damsız almıyoruz diyecekler ancak para bu ülkede her şeyi çözmekte.

Ukrayna’ya Gitmeniz İçin 10 Sebep

Instagram’da benimle birlikte gezmeniz için hesabım @around.together

Facebook Seyahat Sayfam Aroundtogether Facebook Sayfası

Yeni Yazılarımdan ve Yarışmalardan Haberdar olmak için Sağ Tarafta yer alan  E-Bülten’e Abone olabilirsiniz

Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz ve diğer yazılarıma da göz attığınız için teşekkür ederim

Bol seyahatli ve sağlıklı günlere…

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

3 Yorum

 • MSP Yanıtla

  18/02/2017 at 22:37

  Hmm… Yeni Zelanda vardı aklımda(gerçi o her daim olacakta…) Ukranyna’da olabilir aslında. Lakin Rusya ile sıcak savaş söz konusu olduğundan teredütlüyüm sadece :/

 • Emir Aşkın Güvendi Yanıtla

  20/02/2017 at 17:41

  Şuan Ukrayna ve Rusya ile sıcak temas yok.Gönül rahatlığı ile Ukrayna’ya gidebilirsiniz.

 • Deniz Yılmaz Yanıtla

  14/04/2018 at 23:13

  Yazınızı okuduktan sonra Ukrayna’ya gitme fırsatım oldu. Yazıda bahsettiğiniz gibi oldukça güvenli bir ülke ve ucuz bir ülke.

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register