| El Nido Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

El Nido Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

filipinler ulaşım rehberi

El Nido Adası Nerede?

Filipinlerde ziyaret edilmesi gereken muazzam yerlerden biriside El Nido.El nido’da ne yapılır,nereye gidiliyor,Konaklama seçenklerini neler gibi sorulara cevap bulabileceğiniz El Nido Gezi Rehberinde detaylı anlatacağım.
Coron adasında geçirdiğim müthiş günlerden sonra El Nido’ya geçtim.Peki El Nido adasını nerede ve Nasıl gidilir? El Nido,Palawan adasının en ucunda bulunan küçük bir kıyı kasaba.Durum böyle olunca da ulaşım biraz zor oluyor.

El Nido Adasına Gitmenin 3 yolu var ;

1. Coron Adasında hergün düzenlenen 6-8 saat arası süren 70 kişilik botlarda El nido’ya ulaşmanız mümkün. Fiyatlar 1200-1800 arasında değişmektedir. Hava durumuna göre seferlerin iptal olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

filipinler ulaşım
filipinler ulaşım rehberi

2. Manila’dan 2-3 günde bir kalkan uçak ile gidebilirsiniz. EL Nido’da bulunan havalimanı küçük olduğu için her uçağın inişi mümküm değil. Bu yüzden daha küçük pervaneli uçaklar uçuşlarda kullanılıyor. Çok fazla tercih edilen bir seçenek de olmadığından uçak fiyatları çok pahalı.

Filipinler ulaşım rehberi

3.El nido’ya adasına bir diğer ulaşım şeklide Puerto Princesa’dan kara yoluyla.8-10 kişilik minibüslerle 500 peso karşısında rahat bir yolculuk ile 5 saatte El Nido’ya ulaşmanız mümkün.El Nido kasabasında otogar kasabaya 2 km uzaklıkta.50 peso karşılığında tricycle kiralayarak merkeze ulaşmak mümkün.

Filipinler ulaşım

Tatil planlarınıza göre  liste deki 3 madde den size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Ben 1 madde olan Coron adasından 7,5 saat süren bot ile El Nido’ya geçtim. Şansıma hava durumu güzeldi ve sıkıntısız bir yolculuk oldu. Biletinize erken den almakta fayda var, birçok kişi son güne bıraktığı için bilet bulamadı.

El Nido’dan daha sonra 3.madde de anlattığım gibi Puerto Princesa’ya minibüs ile yolculuk yaptım. Puerto Princesa neresi, orada ne var diyorsanız bir sonraki yazı için bekleyin.

Instagram’da benimle birlikte gezmeniz için hesabım @around.together
Facebook Seyahat Sayfam Aroundtogether Facebook Sayfası
“Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz ve diğer yazılarıma da göz attığınız için teşekkür ederim
Bol seyahatli ve sağlıklı günlere…

Emir Aşkın203 Posts

Seyahat Yazarı, Gezgin, “Aroundtogether” gezi sitesini hayata geçiren, gezmek için işinden istifa eden, Gemi İnşaa Mühendisi.

0 Yorum

Yorum Yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Login

Welcome! Login in to your account

Beni Hatırla Şifremi Kaybettim!

Don't have account. Üye Ol

Lost Password

Register